Patrullimi i xhandarëve serbë në Karaçevë, vjen reagimi nga Lutfi Haziri

Kosova
Patrullimi i xhandarëve serbë në Karaçevë, vjen reagimi nga Lutfi Haziri

Lutfi Haziri ka thënë se vikendin e qetë në Gjilan e prishi lajmi për patrullimin e ushtrisë serbe.

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se ishte një vikend me lajme të ‘qeta’ sa i përket përballjes me pandeminë COVID-19, por sipas tij këtë e prishi lajmi për patrullimin e xhandarëve serbë në Karaçevë.

Haziri në një postim në rrjetin social Facebook apeloi që të respektohen masat mbrojtëse, pasi coronavirusi nuk pyet çka e kush je.
Lexoni të plotë postimin e Hazirit:

“#Dita149. Një vikend me lajme të qeta nga Gjilani si përket përballjes me pandeminë #COVID-19. Por, patrullimi i xhandarëve serbë në Karaçevë, e prishi qetësinë. E kemi 1 të infektuar, 1 të shëruar, 577 të shëruar, 373 të shëruar, 183 raste aktive dhe 21 të vdekur. Mostra në pritje i kemi 99.

Apeloj që t’i respektoni masat mbrojtëse, maskat, distancën sociale dhe mbajtjen e higjienës kundër virusit të panjohur.

Virusi nuk pyet çka e kush je.

Të rrëzon për toke e të merr me vete nëse nuk ruhesh!”.

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Opoja.net

Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Opoja.net

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net