PayPal tërhiqet nga projekti i kriptovalutës Libra

Teknologji
PayPal tërhiqet nga projekti i kriptovalutës Libra

Kompania e pagesave online PayPal njoftoi se po largohet nga Libra Association, entiteti që administron përpjekjet e drejtuara nga Facebook për të ndërtuar kriptovalutën, duke e bërë atë anëtarin e parë që del nga grupi.

PayPal tha që do të heqë dorë nga çdo pjesëmarrje e mëtejshme në grup dhe në vend të kësaj do të përqendrohej në bizneset e saj kryesore.

“Ne mbetemi mbështetës të aspiratave të Libras dhe shpresojmë që të vazhdojmë dialogun mbi mënyrat për të punuar së bashku në të ardhmen”, tha PayPal në një deklaratë.

Si përgjigje, Libra Association me qendër në Gjenevë tha se ishte në dijeni të sfidave që priten në përpjekjet e saj për të “rikonfiguruar” sistemin financiar.

Facebook njoftoi planet për të lëshuar në përdorim Libran në muajin qershor të vitit 2020 në partneritet me anëtarët e tjerë të saj, por projekti shpejt u fut në telashe me rregullatorët skeptikë në të gjithë botën.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Po ashtu, Visa, MasterCard dhe partnerë të tjerë financiarë janë duke shqyrtuar tërheqjen nga projekti për kriptovalutën Libra. /Telegrafi/

Me një ngjyrë krejt të re po vjen iPhone 12

Linda Guraj

Zbulohet data e publikimit të iPhone 12

Linda Guraj

Ja shtetet që prodhojnë më së shumti vetura

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj

Shpejtësia marramendëse në pistë garash e Lamborghini-t me 1,200-kuajfuqi

Linda Guraj

Kjo është vetura më e shpejtë se Bentley Bentayga Speed

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net