Opoja.net

Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri

Rajoni
Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri

Pentagoni deklarohet për sulmet që i nisi SHBA’ja ndaj Sirisë, ndaj forcave ushtarake siriane në mëngjesin e së premtes.

Pentagoni thotë se i ka shkatërruar dhe dëmtuar aeroplanët ushtarakë të forcave siriane, njofton The Guardian, transmeton Gazeta Express.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

“Ne jemi duke i vlerësuar rezultatet e sulmit ajror dhe indikacionet fillestare nga këto sulme. Janë dëmtuar dhe shkatërruar rëndë aeroplanët sirianë dhe infrastruktura në aeroportin Shayrat. Kemi reduktuar aftësinë e qeverisë siriane për të sulmuar sërish me armë kimike”, thotë Pentagoni.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net