Opoja.net

Për 9 muaj, në Kosovë mbi 5 mijë shoferë mbeten pa patentë shoferë

Kosova
Për 9 muaj, në Kosovë mbi 5 mijë shoferë mbeten pa patentë shoferë

Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve.

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë periudhës kohore janar-shtator të këtij viti, 5,573 shoferëve iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

Ndërsa, 12,285 shoferëve iu kanë vendosur pikë negative.

Policia apelon që të respektohen rregullat në trafikun rrugor, në të kundërtën drejtuesit mund të mbeten pa patentë shoferë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Lajm i mirë për ata që ende s’i morën 170 euro dhe aplikuesit e tjerë nga Pakoja e kaluar

Opoja.net

35 raste të reja me koronavirus në Ferizaj, një pacient i shëruar

Opoja.net

Situata me koronavirus në Pejë, rreth 60 raste aktive

Opoja.net

KEK-u sqaron në lidhje me angazhimin e kompanisë “ALSTOM” në KEK

Opoja.net

Erërat e fuqishme në Prizren, 56 shtëpi mbesin pa rrymë pasi u rrëzuan shtyllat elektrike

Opoja.net

Ja sa personave sot iu bë pagesa prej 170 euro

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net