Opoja.net

Për herë të parë në QKUK, operohet foshnja pesëmuajshe

Shëndeti

Në kuadër të javës së Shëndetësisë Kosovë- Turqi, deri më tani janë realizuar 74 operacione nga ekipi i mjekëve nga Turqia, në bashkëpunim me mjekët nga QKUK, njofton Klan Kosova.

Në mesin e pacientëve që kanë përfituar nga operacioni është edhe një foshnje pesëmuajshe, e cila është operuar në kardiokirurgji, e që shënohet si rasti i parë i operuar në Kosovë.

Për tu njohur nga afër në lidhje me punën që po bëhet nga ekipi i mjekëve nga Turqia dhe mjekëve të QKUK-së, zhvilloi njw vizitw edhe ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, me bashkëpunëtorë.

Ministri Rrahmani tha se “patëm rastin të vizitojmë disa nga fëmijët e operuar dhe u njoftuam se operacionet kanë shkuar pa komplikime, këto operacione do të ndikojnë në rritjen e cilësisë së shërbimeve shëndetësore dhe në dobi të edukimit të vazhdueshëm të stafit shëndetësor”.

Mos i humb

Tri ushqimet që më së miri e pastrojnë trupin nga nikotina

Opoja.net

Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga konsumi i pijeve energjike

Opoja.net

Çfarë duhet bërë së pari kur të shfaqet dhimbja në kurriz?

Opoja.net

Arsyet pse po ju bien flokët dhe si ta ndalni këtë

Opoja.net

Ndiqni këto këshilla për t’i shpëtuar gripit të këtyre ditëve!

Opoja.net

Lëngu i kumbullave si kura më e mirë natyrale kundër kancerit të zorrëve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net