Opoja.net

Për një vit Kosova bëri ngritjen më të madhe në ranglistën e FIFA-s

Sport

Kosova ka bërë ngritjen më të madhe në ranglistën e FIFA-s, thuhet në një raport të publikuar sot nga shtëpia më e madhe e futbollit.

Derisa ka shkruar për përfaqësueset që i prin ranglistës, siç është Belgjika e Franca, FIFA ka thënë se Kosova për një vit është ngritur për 46 pozita në ranglistë.

Në ranglistën e muajit dhjetor Kosova ka mbetur një pozitën e njëjtë, 131.

Këtë sukses në ranglistë më së shumti ia mundësoi forma e mirë e treguar në miqësore dhe në ndeshjet e zhvilluar në Ligën D të Ligës së Kombeve.

Në këtë ligë Kosova përfundoi në pozitën e parë dhe është në rrugë të mirë që të sigurojë një vend në Europianin 2020 përmes kësaj Lige. /FaktePlus

Loading...

Mos i humb

Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Fari Kolloni

Ndeshja ndaj Espanyol, Barcelona me 4 mungesa të mëdha

Fari Kolloni

Derbi me Milanin, Sarri fton talentin shqiptar

Fari Kolloni

Blerja e Rebic, Milan merr lajmin e keq nga Eintracht Frankfurt

Fari Kolloni

Reagimi i parë i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga

Fari Kolloni

Rekord i ri nga Cristiano Ronaldo

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net