Opoja.net

Përfaqësuesja e Kosovës mori rrugë për në Angli

Sport
Përfaqësuesja e Kosovës mori rrugë për në Angli

Përfaqësuesja e Kosovës ka udhëtuar drejt Anglisë, ku nesër do ta luaj ndeshjen e pestë kualifikuese për Euro 2020.

Dardanët janë nisur pak çaste më parë nga aeroporti ‘Adem Jashari’, ndërsa do të zbarkojnë në Londër.

Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes do të mbajnë pasdite seancën e fundit stërvitore para duelit me Anglinë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të martën me fillim nga ora 20:45 në St Mary stadium të Southamptonit.

Kosova në këtë sfidë do të futet pas fitores 2-1 ndaj Republikës Çeke dhe ndodhet në pozitën e dytë me tetë pikë pas katër ndeshjeve.

Në anën tjetër Anglia vije në këtë takim pas triumfit 4-0 ndaj Bullgarisë dhe është e para në Grupin A me nëntë pikë pas tri takimeve. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Manchester United dhe Manchester City në garë të madhe për dy super-lojtarët e Seria A

Fari Kolloni

Milan nuk heq dorë, po synon transferimin e mbrojtësit 60 milionësh

Fari Kolloni

Man Utd blindon këtë lojtar

Fari Kolloni

Pas humbjes nga Bologna, Conte kaloi një orë në zhveshtore me lojtarët e Interit

Fari Kolloni

Napoli e mposht Romën, shpreson në një vend në Ligën e Kampionëve

Fari Kolloni

Shkëlqen Messi, Barcelona mposht bindshëm Villarrealin

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net