Përleshje në mes të lojtarëve në ndeshjen PSG – Marseille, Neymar merr karton të kuq

Sport
Përleshje në mes të lojtarëve në ndeshjen PSG – Marseille, Neymar merr karton të kuq

Përleshje në mes të lojtarëve në ndeshjen PSG – Marseille.

Olimpique Marseille fitoi ‘Le Classique’ përballë Paris Saint-Germain, për herë të parë që nga viti 2011.

Ndeshja ishte e tensionuar nga fillimi, por fundi i ndeshjes solli një episod tejet të pahijshëm, që i përket sporteve të rënda.

Lojtarët e të dyja ekipeve filluan të goditshin mes vete, pas një faulli të akorduar në favor të mysafirëve.

Gjyqtari nxorri plotë pesë kartonë të kuq. Neymar, Kurzaëa e Paredes u ndëshkua te Parisi, ndërsa Amavi dhe Benedetto te mysafirët.

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net