Opoja.net

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Kosova
Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Sot komuna e Prishtinës ka peruruar tunelin dezinfektues, i cili është vendosur si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së Covid-19, raporton Front Online.

Tuneli është vendosur tek Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare.

Ky është tundeli i dytë në Kosovë që është vendosr për të parandaluar pandeminë, i pari ishte vendosur para dy dite në qytetin e Mitrovicës.

Kujtojmë se në Kosovë deri më tani kanë vdekur 6 persona dhe 224 janë të infektuar me corona virus ku tre prej tyre janë në gjendje më kritike.

 

DIREKT: Përurohet tuneli dezinfektues si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së Coronavirusit

DIREKT: Përurohet tuneli dezinfektues si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së Coronavirusit

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Πέμπτη, 9 Απριλίου 2020

 

Loading...

Mos i humb

Mesazhi i fundit si kryeministër: Kjo është qeveri e paligjshme, kjo është qeveria koti

Opoja.net

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net