Pesë futbollistë të Gjilanit rezultojnë pozitivë me COVID-19

Sport
Pesë futbollistë të Gjilanit rezultojnë pozitivë me COVID-19

Koronavirusi ka prekur edhe futbollin kosovar.

Pesë futbollistë të klubit të futbollit Gjilani kanë rezultuar pozitivë për koronavirus, para ndeshjeve parakualifikuese në Ligën e Evropës.

Drejtori ekzekutiv i klubit, Sevdail Robelli, ka konfirmuar për Kohën se pesë futbollistë kanë rezultuar pozitivë, ndërsa ka shtuar se të mërkurën do të ketë ritestime.

“Është e vërtet që janë infektuar pesë futbollistë pas rezultateve që kemi marrë. Për shkak të privatësisë nuk dëshirojmë t’i bëjmë publike emrat e lojtarëve. Sigurisht që jemi pak të befasuar dhe duhet që sërish t’i ritestojmë lojtarët gjatë të mërkurës”, ka thënë ai. “Jemi afër ndeshjes dhe sigurisht që në një mënyrë jemi paska të frikësuar se çfarë mund të ndodh. Këto raste kanë ndikuar edhe te lojtarët e tjetër që janë testuar negativë dhe në atmosferën e ekipit”.

Gjilani më 20 gusht pritet të luajë ndaj Tre Pennes në San Marino në fazën e parë parakualifikuese për Ligën e Evropës.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Sot UEFA anuloi ndeshjen parakualifikuese të Dritës në Ligën e Kampionëve, pasi një futbollist rezultoi pozitiv për koronavirus.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net