Opoja.net

Piktura e artistes amerikane u shit për 12.9 milionë dollarë

Kuriozitete
Piktura e artistes amerikane u shit për 12.9 milionë dollarë

Piktura e artistes amerikane Georgia O’Keeffe “Lake George Reflection” në një ankand në New York u shit për 12.9 milionë dollarë, raporton Anadolu Agency (AA).

Shtëpia e ankandeve Christie’s tha se piktura e një prej autoreve më të shquar të artit bashkëkohor amerikan të shekullit të 20-të gjeti blerësin për 12.9 milionë dollarë, identiteti i të cilit nuk është zbuluar.

O’Keeffe pikturën e ka përfunduar mes viteve 1921 dhe 1922.

Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Opoja.net

Vetëm 4% e njerëzve në botë arrijnë ta lexojnë ndonjë fjalë në foto, ju çfarë shihni?

Opoja.net

Belgjikë, shitet pëllumbi më i shtrenjtë për 1,6 milion euro

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net