Opoja.net

Piraj: Sot flamuri i Kosovës dhe prodhimet vendore u rreshtuan krahas shteteve e firmave më të njohura në botë

Kosova

Në panairin i cili po mbahet në qytetin e Stambollit po marrin pjesë firma dhe brende nga e gjithë bota aty po ekspozohen edhe produktet e Kosovës. Nje nga bizneset kosovare ka vendosur edhe flamurin e shetit të Kosovës.

Pronari i kompanisë “MEKA”, Burim Piraj, përmes një postimi në “Facebook” ka thënë se ndihet krenar që flamuri i Kosovës është vendosur krahas flamujve të shteteve dhe firmave më të njohura në botë.

Kujtojmë që bizneset e Kosovës shpesh kanë hasur vështirësi ekspozimin e flamurit të shtetit për shkak të arsyeve politike të disa shteteve, të cilat ose e kanë kontestuar shtetësine ose kanë qenë neutral.

Jemi krenar që MEKA Sot e vëndosi flamurin e Kosovës në panairin e Stambollit në mes të shteteve dhe firmave më të njohura në botë!Krejt kjo me vetë kontribut!Pa financim dhe pa asnjë mbështetje institucionale!Made In Kosova e synon tregun Global!

Të falënderojmë Ty o i Madhi Zot!

#DuajeTënden #MadeInKosova #HalalExpo #MekaHalalFood

Loading...

Mos i humb

Kryetari i OVL e UÇK-së: Specialja po e sulmon direct UÇK-në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Opoja.net

46 raste aktive në Pejë, drejtori i Shëndetësisë atje thotë se IKSHPK po i vonon rezultatet

Opoja.net

Veliu emërohet koordinator në luftimin e terrorizmit: Do ta bëjë më të mirën për vendin

Opoja.net

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Opoja.net

Rreth 400 mostra po testohen sot, rezultatet publikohen nesër

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net