Pirlo trajner i Juventusit?

Sport
Pirlo trajner i Juventusit?

Juventus ka shkarkuar nga posti i trajnerit Maurizuo Sarrin.

Andrea Pirlo mund të emërohet në postin e trajnerit të Juventus.

Pak orë pasi Maurizio Sarri është shkarkuar nga posti i trajnerit të Juventus, zërat për emrin që mund ta zëvendësojë atë lidhen me Andrea Pirlo.

Pasi janë përmendur emra si Mauricio Pochettino e Zinedine Zidane, problemet janë hapur lidhur me pagat e tyre.

Kështu, ‘Sky Sport Italia’ shtynë idenë se Pirlo do të vendoset në krye të stolit të ‘Biankoneri’, transmeton lajmi.

Pirlo vetëm ditë më parë është emëruar si trajner i skuadrës U23 të Juventus, dhe kjo pritej të ishte aventura e tij e parë.

Mungesa e eksperiencës mund të bëjë që Juve akoma mos t’ia besoj pozitën e kryetrajnerit. Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i bordit të Juves, për trajnerin e ardhshëm.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net