Opoja.net

Po arrihet marrëveshja e shumëpritur, Juventus pranë nënshkrimit me yllin e madh

Sport
Po arrihet marrëveshja e shumëpritur, Juventus pranë nënshkrimit me yllin e madh

Skuadra e Juventusit është pranë nënshkrimit me yllin e madh.

Juventus janë afër nënshkrimit të mbrojtësit të Amiens dhe Francës U-17, Felix Nzouango, i quajtur si “Raphael Varane i ri”.

Raporti i L’Equipe thotë se Nzouango është në prag të bëhet një lojtar i Juve, me Bianconeri që do paguajnë 3 milionë euro për shërbimet e tij.

17-vjeçari nuk ka bërë ende ndonjë paraqitje seniore në nivelin e klubit.

Ai përfaqëson Francën U-17 dhe, për stilin e tij të lojës dhe aftësinë për të luajtur top, është krahasuar me Varane të Real Madridit.

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net