Opoja.net

Po largohet nga Liverpooli, Shaqiri cak kryesor i këtyre dy skuadrave

Sport
Po largohet nga Liverpooli, Shaqiri cak kryesor i këtyre dy skuadrave

Koha që të largohet nga Liverpooli, Shaqiri cak kryesor i këtyre dy skuadrave.

Tashmë është bërë e ditur se Xherdan Shaqiri nuk është i kënaqur me mënyrën se si po e trajton Jurgen Kloppit atë të Liverpooli.

Anësori shqiptar dëshiron që në këtë verë të largohet nga the Reds, derisa ka zgjuar interesimin e një numri të madh të skuadrave evropiane.

Sipas asaj që raportojnë mediat në ishull, Shaqiri është caku kryesor i Newcastle Unitedit dhe Fenenbahces.

Nga ajo çfarë bëhet e ditur, lojtari me prejardhje nga Zhegra e Gjilanit, po e pëlqen kalimin te Fenerbahce.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Por, nuk përjashtohet as mundësia që ai të mbetet në Ligën Premier dhe të luajë për Magpies, në rast se ndryshohet pronari.

Newcastle ka kohë që lidhet me kalimin nën pronësi të Mohammad bin Salman, që është Prin i Arabisë Saudite, por gjërat nuk duken mirë për të.

Por, në rast se ai e blenë klubin, atëherë mund t’i ndryshojnë mendjen Shaqirit me një projekt ambicioz.

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni

Presidenti i Barcelonës numëron tashmë 20 mijë e 731 nënshkrime kundër tij

Fari Kolloni

FIFA e zbulon renditjen, kjo është pozita e re e Kosovës

Fari Kolloni

Formacioni ‘bombastik’ i Mourinhos me Balen

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net