Opoja.net

Policia: Kujdes, mjegulla mund të jetë rrezik për shoferët

Kosova
Policia: Kujdes, mjegulla mund të jetë rrezik për shoferët

Policia e Kosovës ka bërë apel tek shoferët që të jenë të kujdesshëm gjatë vozitjes, sepse ka filluar shfaqja e mjegullës në disa vende ku pozita gjeografike është më e ulët.

Policia kërkon nga shoferët që të mbajnë në vëzhgim rrugën për ndryshime të papritura të dukshmërisë, dhe se mjegulla më e dendur mund të jetë më afër lumenjve, transmeton Telegrafi.

Tutje Policia e Kosovës, kërkon nga shoferët që të përdorin mjegullat e dritës, sepse kjo ndihmon të ndriçohet rruga, dhe kjo bën që edhe vetura të jetë më e dukshme për shoferët tjerë.

Gjithashtu, në vende ku ka mjegull, policia rekomandon të mos ndizen dritat me rreze të gjata.

“Ngasja e automjetit me dritat të gjata mund të reflektojë jashtë jashtë mjegullës dhe mund të kthehet në automjetin tuaj, e cila gjithashtu e bën të pamundur që shoferët të iu shohin”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës./Telegrafi/

Më poshtë rekomandimet për shoferët nga Policia e Kosovës:

Loading...

Mos i humb

Vuçiq për deklaratën e Hotit për pikën doganore në Durrës: Jam ngopur me marrëzitë e tyre

Opoja.net

Lajm i mirë për ata që ende s’i morën 170 euro dhe aplikuesit e tjerë nga Pakoja e kaluar

Opoja.net

35 raste të reja me koronavirus në Ferizaj, një pacient i shëruar

Opoja.net

Situata me koronavirus në Pejë, rreth 60 raste aktive

Opoja.net

KEK-u sqaron në lidhje me angazhimin e kompanisë “ALSTOM” në KEK

Opoja.net

Erërat e fuqishme në Prizren, 56 shtëpi mbesin pa rrymë pasi u rrëzuan shtyllat elektrike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net