Opoja.net

Politikanja shumë e njohur infektohet me koronavirus, flet vet ajo për gjendjen

Rajoni
Politikanja shumë e njohur infektohet me koronavirus, flet vet ajo për gjendjen

Politikanja shumë e njohur është infektuar me Covid-19.

Presidentja e Bolivisë, Jeanine Áñez, ka rezultuar pozitive në testin e coronavirusit, por ajo thotë se po ndihet mirë dhe se do të vazhdojë punën ta kryej nga izolimi.

“Ndihem mirë, ndihem e fuqishme, do të vazhdojë të punojë nga shtëpia ime ku jam futur në izolim”, ka shkruar ajo në Twitter.

Anez është liderja e dytë e një vendi në Amerikën e Jugut, që ka rezultuar këto ditë pozitive në testin e coronavirusit.

Ditë më parë ka rezultuar pozitiv edhe presidenti brazilian Jair Bolsonaro, i cili që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë ka qenë kundër distancimit duke e cilësuar virusin si një grip të lehtë.

Loading...

Mos i humb

Njihuni me tri gratë që pritet ta rrëzojnë diktatorin e fundit në Europë

Opoja.net

Vaksina ruse për COVID-19 në muajin nëntor?

Opoja.net

Rritet sërish numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali

Opoja.net

Konfirmimi për shërim nga COVID-19, përmes telefonit

Opoja.net

A e ka pezulluar Kosova lobimin?

Opoja.net

A do të prekë COVID-19 popullatën e re, sikur Gripi Spanjoll i vitit 1918?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net