Opoja.net

Porsche e re do iu lë “gojëhapur”

Publikohen fotografitë e para të Porsche-s së re, do iu lë “gojëhapur”.

Një ditë para premierës botërore, fotot e para të versionit Targa të 911 mbërritën në internet.

Për shkak të pandemisë, Porsche u detyrua të shtyjë prezantimin e Targa të re 911, kështu që modeli do të debutojë në internet të hënën, 18 maj, në vend të panairit të veturave në prill.

Ndërsa jemi duke pritur që Porsche të publikojë detajet teknike, fotot e para të kësaj makine janë shfaqur në internet, megjithëse me cilësi më të ulët, transmeton lajmi net.

Varianti Targa i Porsche Carrera së pari u shfaq në fund të viteve 1960, kur klientëve iu ofrua një version me një çati të ngurtë, të palosshme. Sidoqoftë, që nga viti 1993 dhe gjenerata 993, ky mekanizëm i ka dhënë rrugë të ashtuquajturës çati xhami rrëshqitëse.

Prodhuesi gjerman ka vendosur të rimarrë modelin retro të gjeneratës së mëparshme Porsche 911 Targa, me një panel qendror të palosshëm të çatisë, një shirit të gjerë rrotullues pas tij dhe një sipërfaqe fikse të pasme të xhamit.

Duke gjykuar nga fotografitë e para, e njëjta teknologji u aplikua për gjeneratën e fundit.

Targa 911 pritet të ofrojë të njëjtat mjete lëvizëse si Carrera coupe. Kjo do të thotë që klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis njërit prej dy cilindrave me 3.0-litra turbo-mbushës me 3.0 litra, atë me 385 kuaj fuqi ose atë më të fuqishëm me 450 “kuaj fuqi”.

Targa do të jetë në dispozicion me makinë të pasme ose me të gjitha rrotat.

Si të organizoni siç duhet desktopin tuaj

Opoja.net

Shikoni këto koleksione të bukura të sfondit të Windows 11

Merlinda Guraj

Ushtria amerikane kërkon një armë që ‘vret’ dronët

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net