Opoja.net
Meka Mish

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Gianluigi Buffon pritet të bëhet së shpejti me skuadër të re.

Pas një karriere të gjatë me fanellën e Juventusit, portieri italian iu bashkua gjigantit francez Paris Saint Germain.

Por aventura e Buffonit në Francë ka përfunduar pas vetëm një viti qëndrim në kryeqytetin francez.

41-vjeçari e ka ndërprerë bashkëpunimin me Parisin dhe tani është një futbollist i lirë.

Karriera e tij mund të vazhdoj në Portugali, ku Porto tanimë ka filluar bisedimet për afrimin e tij.

Sky Sports ka raportuar se Buffon është i hapur për të kaluar te Porto nëse do të ishte titullar tek gjiganti portugez. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net