Opoja.net

Portugali – Holandë, finalja e madhe e Ligës së Kombeve

Sport

Holanda do të përballet me Portugalinë në finalen e Ligës së Kombeve të dielën në Estádio do Dragão.

Kampionët evropian të vitit 2016 kaluan në finale pasi e mposhtën Zvicrën me rezultat 3-1 të mërkurën, fal het-trikut fantastik të Cristiano Ronaldos.

Ronaldo dhe Xhaka (Foto: Granit Xhaka/Instagram)

Në ndeshjen e dytë Holanda arriti që ta mposht Anglinë duke e rikthyer rezultatin nga 0-1 në 3-1.

Holandezët kthehet sa i përket kombëtareve në krye, dhe do të luajnë në finale të Ligës së Kombeve.

Memphis Depay . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Përballja mes Portugalisë dhe Holandës pritet të jetë speciale dhe e fortë. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net