Opoja.net

Presidenti Ademi takon përzgjedhësin Challandes dhe i shpreh mbështetjen e plotë të FFK-së para ndeshjeve të rëndësishme

Sport
Presidenti Ademi takon përzgjedhësin Challandes dhe i shpreh mbështetjen e plotë të FFK-së para ndeshjeve të rëndësishme

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka takuar të dielën përzgjedhësin e Përfaqësueses, Bernard Challandes.

Kreu i FFK-së ia ka shprehur trajnerit mbështetjen e plotë të tij, të Komitetit Ekzekutiv dhe të stafit të skuadrës për fillimin e misionit të ri në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020.

Agim Ademi dhe Bernard Challandes vizituan stadiumin “Fadil Vokrri” (Foto: ffk-kosova.com)

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, ku u diskutua çdo detaj sa i përket organizimit të dy ndeshjeve që i kemi para vetës, kundër Danimarkës dhe kundër Bullgarisë – thuhet në njoftimin e FFK-së.

Me këtë rast është thënë edhe një herë se gjithsecili do të vazhdojë me krenari dhe përgjegjësi t’i përmbushë detyrat e tij.

Pas takimit, presidenti Ademi dhe përzgjedhësi Challandes kanë vizituar edhe stadiumin “Fadil Vokrri”, ku kanë parë nga afër gjendjen e fushës. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Milani blenë sulmuesin në formë

Fari Kolloni

Liverpool merr fitoren e 30 këtë sezon në Premierligë, marshon drejt 100 pikëve

Fari Kolloni

Barcelona fiton derbin ndaj Espanyolit, pret gabimin e Real Madridit

Fari Kolloni

Dy lojtarët e njohur shqiptarë rezultojnë pozitivë me koronavirus

Fari Kolloni

Barcelona nuk heq dorë për Lautaron

Fari Kolloni

Rashica – Schick, dyshja që po synon Rangnick ta transferoj gjatë verës të Milan

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net