Opoja.net
Meka Mish

Presidenti Thaçi i jep shtetësinë talentit shqiptar që luan në Zvicër

Valon Hamdiu edhe zyrtarisht ka marrë shtetësinë e Kosovës, pasi sot i është dhënë nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Talenti shqiptar që luan te skuadra nga Zvicra, Winterthur, është me shtetësi helvetike, por sot ka marrë edhe shtetësinë e Kosovës, e që ka bërë të ditur se dëshiron ta veshë fanellën e Përfaqësueses tonë në futboll.

Hamdiu kishte zgjuar interesim edhe nga Shqipëria dhe Maqedonia, mirëpo vendosi që të vije dhe ta prezantojë Kosovës në arenën ndërkombëtare në futboll.

Foto:(Valon Hamdiu/Winterthur)

Pas dekretit, pritet që përfaqësuesja U21 e Kosovës ta ftojë për herë të parë.

“Jam i lumtur dhe krenar që kam mundësia të bashkohem me Kosovën. I falënderohem presidentit dhe Federatës për këtë mundësi” ka thënë Hamdiu. /Telegrafi/

 

Mos i humb

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Opoja.net

Pas Muriqit, Fenerbahce synon edhe Pajtim Kasamin

Opoja.net

Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Opoja.net

Avdijaj largohet nga Debreceni, rikthehet në Zvicër

Opoja.net

Zyrtare: Etrit Berisha prezantohet te Spal

Opoja.net

Erdhi nga akademia e Lirisë, Dellova konsiderohet si lojtar më perspektiv i Hajdukut

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net