Opoja.net
Meka Mish

Presidenti Thaçi i jep shtetësinë talentit shqiptar që luan në Zvicër

Valon Hamdiu edhe zyrtarisht ka marrë shtetësinë e Kosovës, pasi sot i është dhënë nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Talenti shqiptar që luan te skuadra nga Zvicra, Winterthur, është me shtetësi helvetike, por sot ka marrë edhe shtetësinë e Kosovës, e që ka bërë të ditur se dëshiron ta veshë fanellën e Përfaqësueses tonë në futboll.

Hamdiu kishte zgjuar interesim edhe nga Shqipëria dhe Maqedonia, mirëpo vendosi që të vije dhe ta prezantojë Kosovës në arenën ndërkombëtare në futboll.

Foto:(Valon Hamdiu/Winterthur)

Pas dekretit, pritet që përfaqësuesja U21 e Kosovës ta ftojë për herë të parë.

“Jam i lumtur dhe krenar që kam mundësia të bashkohem me Kosovën. I falënderohem presidentit dhe Federatës për këtë mundësi” ka thënë Hamdiu. /Telegrafi/

 

Gjiganti

Mos i humb

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net

Arijanet Muriqi vlerësohet nga Goal.com, futet në formacionin më të mirë të vitit nën 21 vjeç

Opoja.net

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net