Opoja.net

Presidenti Thaçi merr pjesë në samitin në Sarajevë

Kosova
Presidenti Thaçi merr pjesë në samitin në Sarajevë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Samitin e Presidentëve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, i njohur si Procesi “Bërdo-Brioni”, i cili këtë vit mbahet në Sarajevë të Bosnjë Hercegovinës.

Presidenti Thaçi do të marrë pjesë edhe në Samitin e liderëve të bizneseve – Samiti 100, që mbledhë udhëheqës të bizneseve të ndryshme të rajonit të Ballkanit, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, Ardian Arifaj, këshillitar i Presidentit.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Samiti Bërdo-Brioni është një nismë e Presidentëve të Sllovenisë dhe të Kroacisë, si dy shtete anëtare të BE-së, i cili synon forcimin e bashkëpunimit rajonal dhe nxitjes së dialogut politik të rajonit të Ballkanit dhe BE-së.

Në takimet e mëhershme të Presidentëve të rajonit kanë marrë pjesë edhe zëvendës presidenti amerikan Joseph Biden, kancelarja gjermane Angela Merkel, presidenti francez Francois Hollande, Presidenti i Austrisë, Hainz Fischer.

Rrëfimi i ish ushtares së UÇK-së nga Lezi i Prizrenit, Gjylsere Berisha

Opoja.net

Ministria e Financave ekzekuton pagesa masive për rimëkëmbjen ekonomike

Kushtrim Guraj

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net