Opoja.net

Presidenti Thaçi udhëton për Bruksel, merr pjesë në samitin e Friends of Europe

Kosova
Presidenti Thaçi udhëton për Bruksel, merr pjesë në samitin e Friends of Europe

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit”, të organizuar nga Friends of Europe.

“Thaçi në këtë samit do të flasë për marrëdhëniet e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian, si dhe për zbehjen e ndikimit evropian mbi rajonin tonë.

Po ashtu, presidenti Thaçi si pjesë e panelit do të flasë edhe për dialogun në Bruksel dhe për përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, thuhet në njoftimin për media. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Shoqata e Psikologëve kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë

Opoja.net

Abrashi përcjell nga afër pastrimin e rrugëve dhe autostradave: Do t’i mirëmbajmë të gjitha rrugët e Kosovës

Opoja.net

Thaçi pajtohet me Borrell, EULEX-it i zgjatet mandati edhe për një vit

Opoja.net

Murati thotë se korrigjimi i kufijve e largon Serbinë përgjithmonë nga Kosova

Opoja.net

Dalin detaje nga vdekja e 21 vjeçares lehonë, në këtë gjendje arritë në Gjinekologji

Opoja.net

Vjosa Osmani e paraqet në Polici incidentin me deputetin e LDK-së

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net