Opoja.net

Pritja 30 vjet mbaron – Liverpool kampion

Sport
Pritja 30 vjet mbaron – Liverpool kampion

30 vjet pritje. 30 vjet zhgënjim. 30 vjet lodhje.
Mirëpo, pas tri dekadash Liverpool më në fund u kurorëzua kampion i nëntëmbëdhjetëfishtë i Anglisë kur kanë mbetur edhe shtatë javë para fundit të edicionit 2019-2020 të Premier Ligës.
Ishte humbja e Manchester City-t nga Chelsea, 2:1, që edhe matematikisht ia mundësoi triumfin klubit nga Merseyside, njofton Klan Kosova.
Të Kuqtë prijnë në renditjen tabelare me 86 pikë, 23 më shumë se Qytetarët tash kur kanë mbetur vetëm edhe 21 sosh në lojë.

Loading...

Mos i humb

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Fari Kolloni

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Fari Kolloni

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Fari Kolloni

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Milani humb durimin ndaj Piolit, Rangnick brenda 9 ditësh mund të arrijë në San Siro

Fari Kolloni

Arsenal me ofertë të ‘ҫmendur’ për Antonie Griezmann

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net