Opoja.net

Pritje deri në një orë në Merdare për bashkatdhetarët për të hyrë në Kosovë

Kosova
Pritje deri në një orë në Merdare për bashkatdhetarët për të hyrë në Kosovë

Festat e fundvitit po afrojnë, dhe tashmë në pikat kufitare ka filluar të vërehet fluksi i madh i bashkatdhetarëve të cilët këto festa do t’i presin me familjarët e tyre në Kosovë.

Në pikë kalimin kufitar në Merdarë sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitarë, bashkatdhetarët po presin deri në 1 orë për të hyrë në Kosovë, ndërkaq për të dalë nga Kosova pritjet janë më të vogla 3 deri në 5 minuta, shkruan Telegrafi.

Kurse fluks më i vogël i bashkatdhetarëve vërehet në pikë kalimin kufitar te Dheu i Bardhë, ky pritjet në këtë pikë për të hyrë dhe dalë nga Kosova janë 3 deri në 5 minuta.

Kujtojmë se edhe gjatë zezonës së verës, në këto pikë kalime kufitare bashkatdhetarët detyrohen të presin me orë të tëra për të hyrë në Kosovë, problem ky i cili nuk po arrin të gjejë zgjidhje tash e sa vite./Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Banka Botërore: Ballkani Perëndimor mund të jetë në prag të varfërisë

Opoja.net

Presidenti Thaçi mbërrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

Opoja.net

Bizneset kërkojnë shtyrje të kësteve për kredi, BQK-ja thotë se ka bërë një zgjidhje më të mirë

Opoja.net

Lajçak flet pas përfundimit takimit Hoti – Vuçiq: Dialogu është kthyer në binarë

Opoja.net

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

Opoja.net

Gjendja e jashtëzakonshme në Kosovë mund të shpallet sot

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net