Opoja.net

Privatizohet klubi i futbollit Vushtrria

Sport
Privatizohet klubi i futbollit Vushtrria

FC Vushtrria tani e tutje do të jetë një klub privat.

Kuvendi komunal i Vushtrrisë ka votuar unanimisht për privatizimin e klubit.

Tani e tutje FC Vushtrria është klub privat, ndërsa pronar i saj është Bajrush Kajtazi.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit vushtrrias.

Ky është një lajm i madh për futbollin e qytetit të Vushtrrisë, pasi priten investime në klub dhe FC Vushtrria të rikthej lavdinë e dikurshme që kishte në elitën e futbollit kosovar.

Njoftimi i plotë i klubit vushtrrias:

Sot në kuvendin e rregullt të klubit FC Vushtrria i mbajtur në sallën e kuvendit komunal, kuvendarët e klubit unanimisht votuan pro privatizimin e klubit, me pronar të ri z,Bajrush Kajtazi pronar i firmës UNION sh.p.k. Na prift e mbara Vushtrri. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Këto janë tri skuadrat që kanë bërë ofertë për Florent Hadergjonajn, largimi i tij i sigurt në janar nga Huddersfieldi

Opoja.net

Luan Krasniqi parashikon fituesin e super meçit Joshua-Ruiz Jr

Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Opoja.net

Zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA vendos të përdoret VAR-i

Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Opoja.net

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net