Opoja.net

Prizren: Godet tri shtylla dhe rrokulliset, tre persona të lënduar në vetaksident

Kosova

Një vetaksident ka ndodhur pasditen e sotme në Prizren.

Si pasojë e mos përshtatjes së shpejtësisë një veturë e tipit Golf ka bërë vetaksident duke goditur tri shtylla dhe pastaj është rrokullisur, ndërsa kanë mbetur të lënduar tre persona.

Njëri nga ta është në gjendje më të rëndë shëndetësore, por Osmanollaj ka thënë se nuk kanë më shumë informata nga spitali për gjendjen e tij.

Rastin për GazetaBlic e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj.

“Rreth orës 17:45 ka ndodhur një vetaksident ku një automjet i tipit Golf duke mos përshtatur shpejtësinë ka goditur tri shtylla dhe është rrokullisur. Si pasojë e këtij vetaksidenti kanë mbetur tre persona të lënduar të cilët janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizenit. Njëri nga ta është në gjendje më të rëndë, ndërsa dy të tjerët janë më lehtë, patrullat tona janë aty dhe po presin”, ka deklaruar Osmanollaj.

Loading...

Mos i humb

Izolimi shfaq tendencën e rritjes së dhunës në familje

Opoja.net

Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë, zgjedhje pas pandemisë

Opoja.net

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese

Opoja.net

Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Opoja.net

Ahmeti: Ky nuk do të jetë tuneli i vetëm dezinfektues, do vendosim edhe të tjerë (VIDEO)

Opoja.net

Përurohet tuneli dezinfektues si masë mbrojtëse ndaj Covid-19 (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net