Opoja.net

Probleme me Golf’in e ri: VW detyrohet të ndërpresë prodhimin dhe porositë për 8’shin

Teknologji
Probleme me Golf’in e ri: VW detyrohet të ndërpresë prodhimin dhe porositë për 8’shin

Problemet me Golfin e ri nuk po ndalen. Volkswageni po detyrohet të ndërpresë porositë për bestsellerin e tij, Golf, për disa muaj. Arsyeja është problemi me ndihmësin elektronik për raste të urgjencës, eCall. Sipas informatave nga kompania, së paku 30,000 njësi nga prodhimi më i rëndësishëm në Grupin Volkswagen ndoshta do të duhet të shkojnë në servis, transmeton Koha.net. Prodhimi i Golfit aktualisht është ndërprerë, por të gjitha njësitë e reja të këtij modeli do të mbesin në pritje. Volkswageni ka konfirmuar për ndërprerjen e porosive. “Gjatë inspektimeve të brendshme, është konstatuar se disa vetura Golf 8 mund të kenë pasur një transferim të panjohur të të dhënave në njësinë e kontrollit”, thotë kompania. Prandaj, funksioni i ndihmësit elektronik nuk mund të garantohet plotësisht dhe në ditët në vijim, pritet vendimi i Administratës Federale të Trafikut të Gjermanisë. Golfi ende konsiderohet prodhimi më i rëndësishëm në industrinë automobilistike gjermane. Për këtë arsye, kreu i Këshillit të Punës, Bernd Osterloh, para disa ditësh shprehu shqetësimin e tij për problemet aktuale me Golfin e ri. Arsyeja kryesore të cilën e dhanë përfaqësuesit e punonjësve të Grupit të Volkswagenit, ishte dështimi i softuerit dhe elektronikës. Për Osterlohin, fillimi i gjeneratës së 8 ishte i gabuar. Numrat janë një tragjedi, sipas tij. Nga rreth 100,000 njësi të planifikuar, vetëm rreth 8,400 u prodhuan në Wolfsburg gjatë vitit 2019. The post Probleme me Golf’in e ri: VW detyrohet të ndërpresë prodhimin dhe porositë për 8’shin appeared first on Gazeta Express.,

Loading...

Mos i humb

Gaming Van Kosova, furgoni lëvizës me lojëra të ndryshme të PlayStation (VIDEO)

Opoja.net

Astronautët nisen drejt orbitës nga toka amerikane

Opoja.net

Shumë investime në fushën e IT-së, pak efiçencë (VIDEO)

Opoja.net

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

Opoja.net

Fluturimi i Space X shtyhet për shkak të motit (VIDEO)

Opoja.net

Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net