Opoja.net

Prodhuesit vendorë të kënaqur me taksën

Kosova
Prodhuesit vendorë të kënaqur me taksën

Viti 2019, është viti i parë që nga paslufta ku importi ka shënuar rënie në Kosovë. Krahas kësaj eksporti është rritur.

Taksa 100 për qind për produktet e Serbisë favorizoi në shumë aspekte Kosovën sa i përket ekonomisë por edhe punësimit.

Kjo pasi prodhimtaria vendore u zhvillua në përpjekje për të zëvëndësuar produktet që vinin nga shteti serb.

Në tryezën e organizuar nga Klubi i prodhuesve të Kosovës ku temë ishin efektet e tarifës, u tha se taksa ishte një stimulim për prodhuesit.

Loading...

Mos i humb

Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Opoja.net

Rexhep Qosja: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen

Opoja.net

Autorit të Deklaratës së Pavarësisë s’iu pagua mundi kurrë!

Opoja.net

12 fëmijë të lindur në 2008-en, vit kur lindi Kosova, pjesëmarrës në Kuvendin e Kosovës

Opoja.net

Pas 35 vite punë në Zvicër, mërgimtari kthehet në vendlindje për të investuar (Video)

Opoja.net

Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net