Opoja.net

Propozohet kjo ide për përfundimin e sezonit në La Liga

Sport
Propozohet kjo ide për përfundimin e sezonit në La Liga

Koronavirusi ka goditur edhe botën e futbollit.
Në ditët me COVID-19, pyetja kryesore është nëse sezoni i futbollit do të përfundojë.

Derisa pjesa më e madhe e federatave kombëtare po kërkojnë një mënyrë të për përfundimin e ligave e po ashtu duke shpresuar për ditë më të mira, një propozim i jashtëzakonshëm ka ardhur nga La Liga.

Vazhdimi i La Ligas mund të vazhdojë në ishujt Kanarie .
Presidenti i rrjetit të hoteleve në Tenerife, Jorge Marsial, thotë se ishulli së bashku me ishujt tjerë që përbëjnë Ishujt Kanarie, mund të izolohen dhe të përshtaten me nevojat e klubeve.
Hotelet kanë një kapacitet për të pritur 42 ekipe, ku do të mund të vendoseshin dy divizionet më të larta të futbollit në Spanjë.
Mbetet për t’u parë se çfarë përgjigje do të jetë nga federata rreth kësaj ideje.

Loading...

Mos i humb

Crespo shpreson që Lautaro të qëndrojë te Interi

Kushtrim Guraj

Juventus pas Aouar

Kushtrim Guraj

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj

Rikthehet futbolli në Kosovë: Gjysmëfinalja e Kupës Prishtina-Drenica

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net