Opoja.net
Meka Mish

Publikohen pamjet e para të topit të Ligës së Kampionëve, me të cilin do të luhet në edicionin e ardhshëm

Ky sezon i Ligës së Kampionëve do të mbahet gjatë në mend, pasi kemi pasur rastin t’i shikojmë pesë përmbysje të rezultateve, nga të cilat ishin edhe disa befasi të këndshme, si rikthimi i Tottenham Hotspur ndaj Ajaxit.

Gara më e madhe në Evropë për klube ka kaluar nëpër një sezon që padyshim është futur në histori, pasi që vlen të përmendet ndeshja në mes të Barcelonës dhe Liverpoolit, ku nga 3-0, rezultati u përmbysë në 4-0.

Ky sezon i Ligës së  Kampionëve përfundon më 1 qershor, ku në finale do të përballen, Tottenhami dhe Liverpooli në Wanda Metropolitano në Madrid.

Pas finales së madhe, UEFA ka filluar t’i planifikojë gjërat e reja që do të implementohen në sezonin e ri, që nga topi e deri te rregullat e tjera më të rëndësishme.

Foto:(Footy Headlines)

Si në çdo sezon tjetër, edhe në të riun, pamja e topit do të ndryshojë. Në këtë sezon ishte me ngjyrë blu dhe të bardhë, ndërsa në sezonin e ri pritet të jetë me një shumëllojshmëri të ngjyrave, por që dominon ajo e bardha.

Footy Headlines i ka publikuar pamjet e topit që do të përdoret në edicionin 2019/2020 në Ligën e Kampionëve, e që është vërtet i bukur për t’u parë.

Topi, që ka disa panele në formë yjesh dhe disa të tjerë të ngjyrosur, mban përsëri logon e kompanisë së famshme, Adidas. Topi pritet të zyrtarizohet në gushtin e këtij viti. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net

Arijanet Muriqi vlerësohet nga Goal.com, futet në formacionin më të mirë të vitit nën 21 vjeç

Opoja.net

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net