Puna në kohë pandemie, gastronomët bëjnë këtë veprim

Kosova
Puna në kohë pandemie, gastronomët bëjnë këtë veprim

Pandemia ka vështirësuar shumë punë, e sidomos atë të gastronomëve.

Ndër të parët që pësuan nga pandemia ishin gastronomët.

Fillimisht u mbyllën në tërësi, më pas u lejuan të zhvillojnë veprimtarinë e tyre lirshëm e për t’iu kufizuar puna sërish, meqë u konsideruan si vatër e përhapjes së virusit korona.

Oda e hotelerisë dhe turizmit vendosi që të ofrojë këshilla shtesë për gastronominë, se si duhet të funksionojnë në kohë pandemie.

Kjo për t’i ruajtur edhe klientët, por edhe stafin e tyre nga koronavirusi.

Të shtunën, nga Oda e Hotelerisë dhe Turizmit dhanë rekomandime për një nga hotelet e vendit.

Dezinfektimi i herpashershëm i duarve, pastërtia e shtuar e seteve të ushqimi dhe ruajtja e domosdoshme e distancës brenda ambienteve të shërbimit, ishin vetëm disa nga rekomandimet që dhanë ata.

Anëtarët e stafit të një prej hoteleve në Prishtinë, theksuan se ata udhëzime të tilla janë munduar t’i zbatojnë gjithnjë, përkundër paragjykimeve të krijuara nga pandemia.

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Opoja.net

Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Opoja.net

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net