Opoja.net

Punë e kryer: Kjo është marrëveshja e Rangnick te Milani

Sport
Punë e kryer: Kjo është marrëveshja e Rangnick te Milani

Ende ka 7 ndeshje për të kaluar deri në fund të fushatës së Serisë A, por mjedisi i Milanit është i rrethuar me thashetheme në lidhje me sezonin e ardhshëm, i cili duhet të jetë një tjetër vit ‘zero’ për kuqezinjtë, me ardhjen e pashmangshme të Ralf Rangnick.

Media në Itali e konsideron atë një marrëveshje të bërë.

Sipas raportimeve Alessandro Alciato të Sky Italia, menaxheri gjerman tashmë ka nënshkruar kontratën e tij me kuqezinjtë për sezonin e ardhshëm e tutje, përcjell ORAinfo.

Ndërkohë, Fabrizio Romano ka thënë për The Guardian se Milano ka arritur një marrëveshje me Rangnick për tre sezonet e ardhshme dhe ekzekutivi i Leipzig do të bëhet menaxher dhe drejtor teknik i klubit.

Tani, raportet në Gjermani kanë filluar të përcillen me ato në Itali.

Sipas Christian Bul‘s Christian Faulk, Milani i ka paraqitur Rangnick një propozim kontrate tre-vjeçare dhe ai së shpejti do të marrë një vendim për këtë çështje. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Drejtuesit e Milanit i thonë JO rikthimit të Deulofeu në ‘San Siro’, këto janë tri arsyet

Fari Kolloni

Xhaka konfirmon të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Shkëmbimi i madh Real Madrid- Juventus

Fari Kolloni

Edon Zhegrova ka zgjedhur këtë vend për t’i kaluar pushimet verore

Fari Kolloni

Para sfidës ndaj Bayernit, Barcelona merr një lajm fantastik

Fari Kolloni

Emërimi i Pirlos si trajner i Juventusit, vjen reagimi nga Conte

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net