Opoja.net

Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë në Europian

Sport
Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë në Europian

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka njoftuar me anë të një statusi në fejbuk ka njoftuar se Qeveria ka marrë vendim për t’i shpërblyer futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut për suksesin historik, duke u kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Sonte, në seancën e Qeverisë morëm vendim që nga rezervat buxhetore t’i shpërblejmë të gjithë anëtarët e kombëtares së futbollit të Maqedonisë me nga 10.000 euro për secilin, për arritjen e suksesit historik – kualifikim në Kampionatin Evropian”, shkruan Zaev në fejsbuk.

Ndryshe Maqedonia e Veriut pak më herët mposhti 1:0 Gjeorgjinë në finale e plej-ofit të Ligës së Kombeve, duke siguruar biletë për në kampionatin evropian i cili do të mbahet verën e vitit të ardhshëm.

The post Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë në Europian appeared first on FaktePlus.

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net