Qeveria një minutë heshtje për Musliun dhe Ivanoviqin

Kosova
Qeveria një minutë heshtje për Musliun dhe Ivanoviqin

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ndërsa mbledhja ka filluar me një minutë heshtje për vdekjen e veprimtarit Jonuz Musliu dhe për vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës ka filluar në ora 09:00.

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve, Jonuz Musliu ishte duke u trajtuar nga një sëmundje në një spital në Turqi, ndërsa vdiq më 18 janar të këtij viti.

Ndërkaq, lideri i iniciativës qytetare serbe ”Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviq është qëlluar për vdekje me armë zjarri më 16 janar në veri të Mitrovicës, para zyrave të partisë së tij.

Ndryshe, Ivanoviq akuzohej për krime lufte të kryera në vitin 1999 dhe për nxitje në vrasje të rëndë dhe tentativë vrasje të rëndë në vitin 2000

FIRMA JUAJ +383 45563059

Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të prangosur gjatë aksionit në Karaçevë

Opoja.net

Këtë vit do të fillojë ndërtimi i autostradës drejt Merdares, kaq pritet të kushtojë

Opoja.net

UP nuk tregon se kur do të hapet konkursi për vitin e ri akademik

Opoja.net

Shtohen patrullimet e policisë në Karaçevë, që nga korriku nuk ka hyrje të xhandarmërisë serbe

Opoja.net

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net