Opoja.net

Raiola i krijon probleme Milanit

Sport
Raiola i krijon probleme Milanit

Milani pritet të përballet me probleme për rinovimin e kontratave të klientëve të agjentit Mino Raiola.

Milani pritet të ketë bisedime me Mino Raiolan për rinovimin e kontratës për klientët e tij: Gianluigi Donnarumma, Alessio Romagnoli dhe Zlatan Ibrahimovic.

Agjenti kontrovers ka pasur një raport shumë të fortë me kuqezinjtë, kur Adriano Galliani dhe Silvio Berlusconi ishin në krye të klubit.

Kjo u përkeqësua pasi Massimiliano Mirabelli u bë drejtor sportiv, ndërsa klubi tani po përpiqet të bëjë negociatat e tij përmes Ivan Gazidis.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Raiola do të jetë në qendër të disa situatave të ndërlikuara te Milani këtë verë.

Marrëveshja e portierit Donnarumma do të skadojë në qershor 2022, kështu që shitja e tij tani është opsioni i vetëm për të shmangur humbjen e mundshme të lojtarit të tyre më të vlefshëm në një transferim falas.

Paris Saint-Germain, Juventus, Manchester United dhe Real Madrid thuhet se të gjithë janë të interesuar për portierin italian.

Një problem tjetër përfaqësohet nga mbrojtësi dhe kapiteni Romagnoli, pjesërisht sepse kontrata e tij përfundon në qershor 2022, por edhe pasi ai do të shpërthejë për rritje page.

Romagnoli aktualisht fiton 3.5 milion euro në vit, ndërsa drejtuesit e Milanit synojnë të vendosin një tavan të pagave prej 2.5 milion eurosh në vit.

Përsëri, opsioni më i mundshëm këtu do të ishte shitja me një fitim, pasi e kishte nënshkruar atë nga Roma për 25 milionë euro në vitin 2015.
Kontrata e Ibrahimovicit do të zgjaste vetëm gjashtë muaj, me një mundësi për tu zgjatur.

Por me sa duket injorohet tani që Milani ka ndryshuar kaq shumë dhe suedez thuhet e nuk ka ndërmend të mbetet në klub.

Loading...

Mos i humb

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net