Opoja.net

Rama: Ekonomia, aspekti më i suksesshëm i vitit

Shqipëria
Rama: Ekonomia, aspekti më i suksesshëm i vitit

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e fundit për vitin 2016, deklaroi se “ekonomia është aspekti më i suksesshëm i vitit që po ikën”.

“Asnjëherë më parë rritja e pagave nuk është shoqëruar me ulje të borxhit”, theksoi kreu i qeverisë, i cili shtoi se qeveria e tij “nuk harron askënd”.

“Bëmë dëmshpërblimin për pasojat e përmbytjeve dhe ata që u prekën nga epidemia e lopëve. Do të zerojmë kamatëvonesat për pensionistët dhe familjet në ndihmë ekonomike”, nënvizoi Rama.
Kryeministri deklaroi gjithashtu se investimet e huaja janë më të mëdhatë në 25 vitet e fundit.

“Kemi përmirësuar 32 pozicione në klasifikimin e Bankës Botërore për të bërë biznes. Ky do të jetë viti me investimet më të mëdha të huaja në 25 vjet. Pra, ndryshe nga çfarë “kukuvajkohet” për largim investitorësh, me shifra dhe fakte jemi më mirë edhe se Maqedonia”, deklaroi Rama.

Loading...

Mos i humb

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net

Thumana disa ditë pas tërmetit

Opoja.net

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

Opoja.net

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut

Opoja.net

Shoqata studentore shqiptare në Harvard mbledh mbi 9 mijë dollarë për të prekurit e tërmetit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net