Opoja.net

Ramadan Muja punëson motrën e rektorit të UPZ-së, Ramë Vataj

Kosova
Ramadan Muja punëson motrën e rektorit të UPZ-së, Ramë Vataj

Kastriote Vataj, është punësuar në Administratën e Komunës së Prizrenit. Ajo është motra e rektorit të Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”, Ramë Vataj.

Zëdhënësi i Komunës, Ymer Berisha ka konfirmuar punësimin e Kastriotes.

“Po, është punësuar”, tha shkurt Berisha, për “PrizrenPress”.

Ndërkaq, kuvendarja e Vetëvendosjes, Drita Millaku tha se punësimi i Kastriotes, tregon më së miri nepotizmin e Komunës dhe Universitetit të Prizrenit.

“Universiteti i Prizrenit “Ukshin Hoti”, prej themelimit të saj, e deri më sot, më së paku ka qenë i sudentëve. Ai ka shërbyer si industri për punësimin e militantëve partiak të Kadri Veselit”, tha Millaku.

Ajo thotë se motra e rektorit Ramë Vataj nuk i ka plotësuar kriteret e punësimit.
“Me bekimin e kryetarit Ramadan Muja, dhe me aprovimin e shefit të Personalit, Isa Gashi, duke mos përmbushë as minimalisht kërkesat e konkursit në punë është pranuar motra e rektorit të Universitetit “Ukshin Hoti” Kastriote Vataj”.

“Në Prizren, nepotizmi mbi baza familjare dhe partiake të Klanit ”Pronto” të Kadri Veselit, po i zhytë edhe më tutje institucionet tona në denigrim”, tha Millaku./PrizrenPress.com/

Loading...

Mos i humb

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë – gjithsej 106 të infektuar

Opoja.net

Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë

Opoja.net

Kurti i përgjigjet Presidentit: Veç zgjedhje, tjerat janë shkelje kushtetuese

Opoja.net

Këto janë vendimet e reja të qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit!

Opoja.net

Nga sot ka filluar llogaritja verore e kohës

Opoja.net

Mësimi online do të vazhdojë deri më 6 prill

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net