Opoja.net

Ramadani: Kosova së shpejti do ta ketë Ushtrinë (Video)

Kosova
Ramadani: Kosova së shpejti do ta ketë Ushtrinë (Video)

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani ka folur rreth sigurisë në vend dhe transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

Ramadani tha se së shpejti Kosova do ta këtë Ushtrinë duke mos përmendur datë, muaj apo vit konkret se kur do të ndodhë kjo.

Më tej Ramadani heksoi se tashmë jemi në një fazë që disa institucione në vend kanë arritur kompletimin e tyre dhe si të tilla disa prej tyre presin të dalin në një fazë tjetër ku me theks të veçantë u ndal të FSK, shkruan rtv21.tv

“FSK ka përmbushur kapacitet operacionale që 2-3 vjet dhe se tani presin të kalojnë në fazën tjetër”, tha Ramadani.

Po ashtu zëvendësministri tha se Kosova ka ngecje në anëtarësimin në iniciativat rajonale dhe organizatat ndërkombëtare. /21Media/

Loading...

Mos i humb

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net

Qytetarët, shumë të pakënaqur me drejtimin politik të vendit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net