Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Sport

Milot Rashica e ka mbyllur me gol sezonin 2018/19 në elitën e futbollit gjerman Bundesliga.

Ylli i Kosovës shënoi nga penalltia përballë RB Leipzig në fitoren e ngushtë të Bremenit 2-1.

Werder e mbylli këtë edicion në pozitën e tetë në tabelë me 53 pikë dhe vetëm për një pikë mbeti jashtë Ligës së Evropës.

Gjithsesi për Rashicën ishte një vit i mbarë, pasi shënoi nëntë gola dhe bëri pesë asistime në Bundesliga, derisa kontribuoi edhe me tre gola e një asistim në Kupën e Gjermanisë.

Foto: Milot Rashica/Facebook

“E dinim se ishte një ndeshje shumë e vështirë dhe duhej ta fitonim patjetër, por që triumfuan edhe kundërshtarët tanë”, tha Rashica.

Vushtrriasi e cilëson një sezon pozitiv për klubin edhe pse nuk arritën të futen në garat evropiane.

“Kemi qenë shumë afër, por nuk ia dolëm të shkonim në garat evropiane. Gjithsesi e cilësoi si një sezon shumë pozitiv. Sezonin e ardhshëm do të bëjmë më shumë”, tha Rashica.

Milot Rashica (Foto © nordphoto / Kokenge)

Krejt në fund reprezentuesi i Kosovës deklaroi se është shumë i kënaqur edhe me ecurinë e tij në kampionat dhe kupë.

Për Rashicën interesim ka shfaqur pikërisht kundërshtari i djeshëm RB Leipzig si dhe dy skuadrat angleze Everton e Crystal Palace. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net