Rashica i gatshëm për Kroacinë

Sport
Rashica i gatshëm për Kroacinë

Lëndimi i djeshëm i Milot Rashicës në ndeshjen Twente-Vitesse, ka bërë që reprezentacioni i Kosovës të jetë në një dridhje të lehtë derisa të mësohej vendimi i mjekëve të klubit të Vitesses për lëndimin e lojtarit të Kosovës.

Mirëpo, dilemat nëse Rashica do të jetë i gatshëm apo jo për ndeshjen e 6 tetorit ndaj Kroacisë, e ka larguar ndihmës trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Muharrem Sahiti, që ka bërë të ditur se ka biseduar me telefon me lojtarin dhe se lëndimi i tij nuk është i rrezikshëm, por vetëm një goditje e lehtë.

Me këtë, Rashica do të jetë në dispozicion të selektorit Albert Bunjaki për ndeshje ndaj Kroacisë më 6 tetor 2016.

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net