Opoja.net

Rashica kundër Xhakës, organizohet ndeshja e yjeve në Prishtinë

Sport

Granit Xhaka, Milto Rashica dhe shumë yje të tjerë shqiptare të futbollit pritet të zbarkojnë më 15 qershor në Prishtinë.

E gjithë kjo në kuadër të njëzetvjetorit të çlirimit të kryeqytetit kosovar të Prishtinës, dhe pritet të jetë një spektakël.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një konference për media.

“Më 15 qershor do të organizohet loja e futbollit mes yjeve, Granit Xhaka vs Milot Rashica”, tha Ahmeti.

I pari i kryeqytetit, i bëri të ditura gjitha aktivitetet që pritet të organizohen gjatë muajit qershor. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net