Opoja.net

Rashica “Lojtari i Vitit” te Werderi

Sport
Rashica “Lojtari i Vitit” te Werderi

Tifozët e Werder Bremenit kanë zgjedhur Milot Rashicën “Lojtar të Vitit”, ka konfirmuar klubi gjerman.

22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke qenë njëri nga top performuesit në ligë në këtë pjesë të sezonit.

Në sezonin e tij të parë në Bundesligë, Rashica shënoi në fanellën e Werderit nëntë gola e bëri pesë asistime, derisa shtoi tre gola të tjerë dhe një asistim në Kupën e Gjermanisë, duke qenë golashënuesi i dytë më i mirë te Werderi.

Për shkak të formës së tij të jashtëzakonshme, atij i është rritur edhe çmimi në treg nga 7 në 20 milionë euro.

Disa nga momentet më të mira në sezonin që lamë pas për Rashicën ishin goli ndaj Bayernit në Kupë, goli nga gjuajtja e lirë ndaj Frankfurtit dhe shpërthimet e tij ndaj Augsburgut dhe Schalkes.

Në votat e tifozëve në Facebook, Rashica la prapa Jiri Pavlenkan dhe Claudio Pizarro.

Loading...

Mos i humb

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net

Tiks App me njoftim për tifozët që kanë kryer pagesën por nuk kanë pranuar ende biletat për ndeshjen Kosovë – Angli

Opoja.net

Trajneri i Anglisë, Southgate: Do të jetë një natë e madhe për kosovarët

Opoja.net

Dardanët u rikthehen stërvitjeve, Challandes punon vetëm me pak lojtarë

Opoja.net

Plani B i Kosovës për kualifikim në ‘Euro 2020’: Detajet dhe datat e përballjeve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net