Opoja.net

Rashica përfundon në radarin e Milanit

Sport

Milot Rahica është duke shkëlqyer në këto dy sezone te Werder Bremeni.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës po tregon formë të lartë te skuadra gjermane, andaj kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për të.
Sipas asaj që raporton Tuttomercatoweb, vushtrriasi ka ngjallur interesimin e Milani, që janë të gatshëm t’i paguajnë tetë milionë euro për shërbimet e tij.

Por, Rossonerët janë duke u rivalizuar edhe nga skuadra tjetër e Serie A-së, Udinese, që po ashtu  i duan shërbimet e Rashicës.

Mediumi italian raporton se Milani është i gatshëm që ta paguajë klauzolën aktuale të reprezentuesit të Kosovës.

Werderi në javët e fundit po tenton që ta bind anësorin shqiptar që ta nënshkruajë kontratën e re me një klauzolë më të lartë për largim, mirëpo lojtari nuk dëshiron të ketë një gjë të tillë në marrëveshjen e re. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net

Agjenti Lala dhe drejtori sportiv i Werderit flasin për të ardhmen e Rashicës

Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Opoja.net

FFK del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli, zbulohen data e shitjes edhe çmimet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net