Opoja.net

Rashica pranon çmimin e lojtarit të sezonit te Werder Bremeni

Sport
Rashica pranon çmimin e lojtarit të sezonit te Werder Bremeni

Milot Rashica e ka pranuar zyrtarisht çmimin e lojtarit të sezonit te Werder Bremeni.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës është shpallur nga klubi gjerman si lojtari i tyre më i mirë për sezonin 2018/19.

Lojtari shqiptar që ndryshe njihet edhe me nofkën ‘Raketa’, në sezonin e kaluar shënoi 12 në 30 paraqitje e ndihmuan lojtarin ta fitonte çmimin.

Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, pati thënë: ‘’Kur Rashica ka topin, çdo kundërshtarë duhet ta ketë frikën’’.

Rashica është në kërkim të përmirësimit të paraqitjeve të tij nga sezoni i kaluar – një histori që e bëri atë një nga pasuritë më të vlefshme të Werderit.

Anësori shqiptar dhuroi paraqitje fantastike edhe në miqësoren e zhvilluar ndaj Evertonit që përfundoi pa gola, e që sezoni i ri pritet të jetë sërish i tij. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Këto janë tri skuadrat që kanë bërë ofertë për Florent Hadergjonajn, largimi i tij i sigurt në janar nga Huddersfieldi

Opoja.net

Luan Krasniqi parashikon fituesin e super meçit Joshua-Ruiz Jr

Opoja.net

Xherdan Shaqiri i lumtur me rikthimin dhe fitoren

Opoja.net

Zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova, UEFA vendos të përdoret VAR-i

Opoja.net

Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonë

Opoja.net

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net