Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna dhe vendbanime të Kosovës

Kosova
Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna dhe vendbanime të Kosovës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tashmë ka publikuar rezultatet e 463 mostrave të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Nga këto testime, 171 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, duke e çuar kështu numrin total të të infektuarve në 10.590, përcjell ORAinfo.

Rastet e reja me koronavirus janë nga komuna dhe vendbanime të ndryshme të Kosovës, duke filluar me Prishtinën me gjithsej 46 raste të reja, e ndjekur kështu nga Gjilani me 24 raste të reja.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 46 raste, komuna Gjilan 24 raste, komuna Gjakovë 15 raste, komuna Viti 13 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Ferizaj 5 raste, komuna Klinë 5 raste, komuna Lipjan 5 raste, komuna Dragash 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Mitrovicë, Rahovec dhe Shtime” – njofton IKSHPK-ja./ORAinfo/

Më poshtë mund të shihni edhe vendbanimet nga të cilat janë rastet e reja me koronavirus në Kosovë:

FIRMA JUAJ +383 45563059

Gjysma e qytetarëve do të mund të tërheqin nga Trusti mesatarisht vetëm 31 euro

Opoja.net

Veliu raporton para deputetëve për hyrjen e ushtrisë serbe në Karaçevë

Opoja.net

Vetëm dy anëtarë të Qeverisë shkojnë në Kuvend në seancën për arsimin

Opoja.net

Gjysma e qytetarëve do të marrin vetëm 31 euro nga Trusti, nëse kalon ligji

Opoja.net

Inatet politike lënë bizneset pa përkrahje financiare

Opoja.net

Grupi ‘Radari’ në Viber me mbi 15 mijë anëtarë, tregohet edhe vendndodhja e policisë në orë policore

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net