Opoja.net

Rastet me Covid-19 në Rusi vazhdojnë të rriten

Shëndeti
Rastet me Covid-19 në Rusi vazhdojnë të rriten

Rusia ka konfirmuar 8.371 infeksione të reja dhe 124 vdekje të lidhura me virusin korona në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga ky virus është rritur në 4,142 dhe numri i përgjithshëm i rasteve është 379.051.

Rusia është vendi i tretë në botë me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në botë, pas SHBA-së dhe Brazilit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj

Zbulim i ri: Versioni i ri i Covid-19 përhapet shpejt, por nuk është i rëndë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net