Opoja.net

Reagimi i parë i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga

Sport
Reagimi i parë i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga

Reagimi i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga.

Werder Bremeni e ka siguruar qëndrimin në elitën e futbollit gjerman duke u treguar skuadër më e mirë se Heidenhiemi në ‘play-off’.

Në ndeshjen si vendas në Weser Stadium, ekipi ku luan Milot Rashica barazoi pa gola, ndërsa në takimin si mysafir në stadiumin Voith Arena barazuan 2-2 dhe kështu siguruan qëndrimin në Bundesliga falë golave në udhëtim.

Natyrisht se këtij suksesi i është gëzuar edhe anësori i Kosovës, i cili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale.

24-vjeçari e ka publikuar një fotografi të skuadrës së Werderit në zhveshtore me përshkrimin: “Ia dolëm”.

Rashica, i cili i ka shënuar tetë gola dhe i ka dhuruar pesë asistime për Bremenin në sezonin që lamë pas, pritet ta vazhdojë karrierën diku tjetër nga edicioni i ardhshëm.

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net