Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Sport
Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

FIFA ka publikuar renditjen e re për ranglistën e Kombëtareve më të mira të futbollit në botë.

Gjatë muajit janar u zhvilluan disa ndeshje eliminatore për Euro 2020, por edhe në kontinentet tjera për garat përkatëse.

Pas këtyre ndeshjeve të zhvilluara, FIFA ka publikuar renditjen e re me disa ndryshime të bëra shkaku i rezultateve të marra.

E tillë është edhe Përfaqësuesja e Kosovës, e cila ka pasur ngritje në ranglistë pas rezultatit pozitiv me Çekinë.

Dardanët janë ngjitur nga vendi 120 në të 119-tin, pozitë kjo rekord për Kosovës, e cila tani numëron 1164 pikë, nga 1149 që kishte në renditjen paraardhëse.

Kosova, në vendin e 119-të

Në anën tjetër, Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka pasur asnjë ndryshim, pasi vazhdon të mbetet në pozitën e 64-të të FIFA-s.

Renditja vazhdon të kryesohet nga Belgjika e vendit të parë e ndjekur nga Franca, Brazili, Anglia dhe Portugalia. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mundësi i Kosovës, Egzon Shala siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën “Tokyo 2020”

Opoja.net

Zbulohet arsyeja se pse Muriqi nuk ka shënuar gol qe tri ndeshje

Opoja.net

Sot rinis lufta për titull në Ligën e Kampionëve me dy superndeshje

Opoja.net

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net